Підготовка до школи

Комплексна підготовка до школи. Українська мова

Підготовка до школи за нашою програмою – це систематизація знань дитини для успішного навчального старту в школі.

До школи провідний вид діяльності дитини – гра, а з початком шкільного життя на зміну грі приходить навчання. Чим більш готовою (фізично, морально та інтелектуально) дитина буде до переходу до навчання, тим менш помітним буде зміна провідного виду діяльності. Окрім базових знань та вмінь (читання, звуковий аналіз слова, складання числового ряду, визначення сусідів числа, рахунок в межах десяти та ін.), я вважаю важливим показником готовності дитини до школи – вміння приділяти певну кількість часу роботі, без відволікань та вмовлянь. Тобто розвиток працездатності дитини. При підготовці до школи розвивається вона не шляхом примусу, а шляхом заохочення. Невеличкий приклад: нам потрібно, щоб дитина прочитала 20 слів. Просто покласти перед нею 20 слів і змусити читати – нудно, а намалювати чотири місцевості (море, школа, будівництво, кухня, наприклад) і написати по п’ять слів, які підходять до кожної – цікава гра! Дитина читає слово і розкладає, уявляючи собі кожен предмет та його призначення. Або рахувати приклади малюк не хоче, а що як записати числа від одного до десяти на мавпочках, а потім приклади на десяти бананах. Дитина рахує приклад на банані та приєднує до мавпи з відповідним числом. Все це в наших руках! Дитина не рахує, вона годує мавп, а додавання чи віднімання – просто невід’ємна умова гри, адже ми не будемо знати, кому який банан підходить. Потім ми можемо збільшувати кількість слів, ускладнювати приклади, головне, не втрачати жаги до цікавого. Я не кажу, що постійно потрібно створювати ажіотаж навколо ігор, аби тільки дитина звернула на завдання увагу. Я якраз проти «штучного» інтересу. Як показує практика, діти люблять вчитися, головне – правильний метод. І, без сумніву, душа, яку вкладає вчитель в учня чи батько (тато або мама, я маю на увазі) в дитину.

Навчаючись у постійному інтересі, дитина звикає до навантаження та може сприймати його збільшення. Перший рік у школі – це більше звикання, ніж отримання нових знань, але вимагати відтворювати ці знання будуть, тому ми зробимо велику послугу дитині, якщо дамо їй із собою до школи корисну інформацію та збагатимо необхідними вміннями. Тоді школа стане для дитини чудовим місцем, адже там багато друзів та постійно щось відбувається, а вчитись, виявляється, дуже легко.

Важливими показниками інтелектуальної готовності дитини до школи є:

 • Вміння доводити справу до кінця (дитина не кидає завдання на півдорозі; не каже, що вона не буде це робити, коли щось не виходить і т.д.) без залучення допомоги дорослого.
 • Усвідомлене читання: дитина може прочитати речення та розуміє зміст написаного.
 • Написання слова друкованими літерами з самостійним визначенням порядку літер у слові.
 • Володіння поняттями «ліворуч-праворуч», «вгорі-знизу».
 • Складання числового ряду, визначення сусідів числа.
 • Рахунок в межах десяти в умі.
 • Натхненне виконання завдань на увагу (дитина з інтересом береться за роботу, де потрібно щось шукати, визначати зайве, зосереджено розглядати і т.д.).

Дана програма підготовки дітей до школи розрахована на діток, які вже можуть прочитати слово та вміють рахувати приклади в межах десяти.

Онлайн-програма «Комплексна підготовка до школи» націлена зібрати в систему знання дитини, підвищити їх рівень, мобілізувати роботу основних психічних процесів та налаштувати малюка на планомірну працю.

Програма підготовки дитини до школи містить 90 уроків. Кожен урок програми складається з семи завдань, які побудовані таким чином, що на кожному уроці дитина читатиме, рахуватиме, зосереджуватиметься та набуватиме нові знання.

В програмі «Комплексна підготовка до школи» ми:

 • Щоразу виконуємо завдання на увагу, яке налаштовує дитину на роботу та підвищує рівень концентрації уваги дитини.
 • Виконуємо вправи на читання (читаємо слово, фразу, речення; записуємо слова по буквах), робимо звуковий аналіз слова, ставимо наголос у слові, складаємо схему речення.
 • Розвиваємо мислення: виконуємо завдання на знаходження зайвого предмету, визначення протилежностей, відновлення ритму і т.д.
 • Вивчаємо пори року та дні тижня.
 • Складаємо числовий ряд, визначаємо сусідів числа, рахуємо, збільшуємо-зменшуємо числа, порівнюємо числа, розв’язуємо задачі та знайомимося з поняттям «Склад числа».

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку підготовки до школи додаються домашні завдання, які є добровільними. Проте я прошу і наполегливо рекомендую Вам їх виконувати, адже це закріпить отримані знання на уроці та дасть змогу малюку якомога ефективніше просуватись далі.

Вас я прошу вірити у своїх дітей, бути для них гарною підтримкою та допомагати їм рости міцними, розумними та впевненими особистостями!

Середня тривалість одного уроку програми підготовки дитини до школи онлайн – 45-50 хвилин.

Програма «Комплексна підготовка дитини до школи» складена та озвучена українською мовою.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату).