Всебічний розвиток дитини 4-5 років

Організація робочого місця при малюванні.

Малюючи з дитиною вдома, потрібно обов’язково враховувати організацію робочого місця:
1) Дитина повинна бачити малюнок повністю, тому потрібно малювати або на мольберті (але не варто поспішати купувати мольберт, він підходить вже для дітей, які малюють багато і часто), або на підлозі (попередньо застеліть підлогу целофановою скатертиною, щоб зберегти підлогу, килим і свою нервову систему). Якщо вирішите малювати за столом, то за ним потрібно сидіти не у звичному положенні, а стояти або сидіти на стільці на колінах (що не завжди зручно, на жаль ((Тому мій вибір – на підлозі! (Але рідна попа повинна сидіти на чомусь теплому, звичайно).
2) Освітлення. Світло має падати з протилежного боку від руки, якою дитина малює. Це неймовірно важливо! Щоб дитина не створювала собі тінь рукою, що малює, і бачила свою роботу в правильних кольорах. Це стосується і денного, і штучного світла.
3) Розташування робочих матеріалів. Якщо дитина малює правою рукою, вода обов’язково повинна стояти праворуч, фарби вгорі над малюнком або ближче до води, праворуч. Палітра – в руках або, знову таки, по праву сторону, щоб не нести фарбу на пензлику через весь малюнок, створюючи загрозу зіпсувати роботу. Якщо малюк працює лівою ручкою, все має бути з точністю до навпаки.
Все це полегшить дитині роботу, зробивши процес малювання зручним, плюс організаційні вміння у дитини в кишені, а це користь на все життя!
Найкрасивіших Вам малюнків!