Всебічний розвиток дитини 4-5 років

Як допомагати дитині в роботі ?

Виділяємо такі особливості надання допомоги в роботі дитині-дошкільнику:
- На початковому етапі, коли задача тільки поставлена, сказати переконливим тоном, що Ви ЗАВЖДИ дитині допоможете, якщо їй знадобиться Ваша допомога. Нехай починає сміливо.
- Перший пункт не означає, що Ви дійсно почнете відразу допомагати, як тільки дитина скаже: “Мам, я не можу! Давай ти!”. ВАЖЛИВО – Ви всіма силами (але максимально методично і грамотно) повинні намагатись відсунути момент Вашої допомоги, так як часто діти просять не тоді, коли дійсно не можуть, а тоді, коли хід завдання уявляється їм складним. “Хитруйте”, що самі чомусь не знаєте або Вам здається, що його молода голова зрозуміє швидше або що Вам потрібно терміново зробити ось цю справу по господарству, а дитина нехай поки спробує.
- Ось це слово “пробувати” дуже вдале, так як Ви ніби не робити дитині пропонуєте, а тільки спробувати. А насправді то вона робить і найчастіше виходить вдало, “даремно боявся”, як то кажуть.
- Якщо бачите, що Ваша допомога потрібна, так як дитина виконує неправильно і може зовсім заплутатись, ЗАПИТАЙТЕ ДОЗВОЛУ, щоб втрутитися, це прямо закон. “Дозволь я тобі допоможу?” і чекайте відповіді, так як це має бути не формальна фраза, а реальне запитання.
- Якщо від того, допомогти дитині чи ні, залежить подальший хід подій, то навіть якщо Ви вважаєте, що дитина може сама і всі перераховані вище пункти про “невтручання” Вами виконані, допоможіть. Прямо майже зробіть за неї, тобто Ви починаєте вголос обговорювати, куди поставити цю деталь або приєднати цю букву, Ви прямо вже з’ясовуєте правильну відповідь, але ставить і приєднує дитина (!), щоб у свідомості закріпилось, що зробила це дитина сама.
- Ні в якому разі не висміювати дитину, що це “і малюки вміють, а вона така доросла не хоче”, що “давно пора вміти” і т.д. Це глухий кут для роботи. Хоч і кажуть це завжди для зворотного ефекту, але викликає це лише відторгнення до справи і зіпсовані відносини з дорослим.
- Обов’язково-обов’язково-обов’язково похваліть малюка за роботу, а якщо він зробив над собою зусилля, щоб виконати якусь роботу, так взагалі не стримуйте захват, а заобіймайте його до безтями!