Всебічний розвиток дитини 4-5 років

Варіанти ігор з картками “Memory”

Практично в кожному домі є гра з однаковими картками під назвою “Memory”.Ми хочемо запропонувати вам додаткові варіанти ігор з нею НЕ прямого призначення, тобто не на розвиток пам’яті, а з іншим практичним застосуванням.
1 – Цим варіантом ми нікого не здивуємо, але все ж про нього скажемо/нагадаємо: приблизно в рік-півтора можна видавати малюкові три-чотири картинки (різні). Берете одну таку ж Ви і показуєте малюкові: “Дивись, у мене на картинці СЛОН, а де в тебе СЛОН?”. Дитина знаходить серед своїх карток слона і дає Вам. Кількість карток перед очима малюка потрібно збільшувати в міру прискорення пошуку.
2 – Складати ейдетичні ланцюжки. Тобто придумувати асоціативний ряд для розвитку пам’яті та уяви. Це найкраще підійде, коли картки не з однієї теми, а різнопланові. Вибираєте 10-12 карток і починаєте складати “історію”: “Жив був СЛОН” (наприклад), кладете картинку слона. “А давай з тобою уявимо, що слон тримає хоботом парасольку, уявив?”, кладете картинку парасольки. “А давай уявимо, що по парасолі поїзд поїхав. Ту-тууу!”, кладете картинку потяга і т.д. Починати можна приблизно з трьох років, поступово збільшуючи кількість елементів. Детальніше є в окремій статті під назвою «Ейдетика» і «Ейдетика для дітей».
3 – Знаходити продовження слів. Берете дві однакові картинки, зі зворотного боку або клеїте листочок, або пишете прямо на картці чорним фломастером (щоб добре читалося) на одній картинці початок слова, наприклад, НЕ, на другій – БО, потім КО – ЗА, РУ – КА і т. д. Дитині видаєте половину цих карток, з початком слів, вона складає їх, буде брати по одній. Всі “продовження” слів викладаєте перед дитиною. Вона читає перший “початок” слова і шукає, яке продовження утворює СПРАВЖНЄ слово (важливо подбати, щоб не було так, що до одного слова можуть підійти два продовження, наприклад, КО – ЗА і КО – СА), після чого перевертає картинки і якщо малюнки на них однакові, значить, слово складене правильно!
4 – Знаходити однакові слова! Теж відбираєте подвійні картки, на одній із зворотного боку пишете слово і на другій картці таке ж. У такому випадку дитині потрібно прочитати слово, знайти таке саме (чим старша дитина, тим складніші можна писати слова і краще на одну літеру, щоб не знаходили по першій букві тільки), а потім порівняти, чи однаковий малюнок у них із зворотного боку. При всій очевидності і очікуваності – радості від перевертання карток просто море! А знаходити очима ідентичні слова дуже корисно для поліпшення якості і швидкості читання.
5 – Розв’язувати приклади! Відбираєте подвійні картки, на одній пишіть приклад, на другий – відповідь. Дитина розв’язує, бере картку з відповіддю і перевіряє себе, чи правильно зробила, картинкою зовні. Однакова з картинкою-прикладом, значить, розв’язав правильно! Теж будьте уважні, щоб не було однакових відповідей або позначайте ці відповіді додатковим малюнком квіточки, сонечка, щоб дитина взяла ту, що їй потрібна.