Всебічний розвиток

Коли починати не рано?

Початки, закладені в дитинстві людини, схожі на вирізані на корі молодого дерева букви, що ростуть разом з ним, і складають невід’ємну частину його.
В. Гюго

  Кожна майбутня мама, або та, у якої малюк щойно народився, думає, коли ж починати з дитиною робити щось “розвиваюче”? Можливо, вона вже озброїлася навіть “правильними” іграшками або книжками, але як підступити до них – не знає.

Першими розвиваючими посиланнями в сторону дитини є РЕАКЦІЯ дорослого на малюка (його рухи, звуки), намагання дорослого ЗВЕРНУТИ УВАГУ малюка на себе або якийсь предмет, а також спонукання до ДІЇ і подальше ОЗВУЧУВАННЯ цієї дії. А для цього не потрібно чекати спеціального віку.

Поясню трохи докладніше:

Дитина радіє, коли вона “агукне”, а мама щось скаже у відповідь. Відбувається РЕАКЦІЯ. Якщо є реакція, є взаємодія, що дозволяє удосконалювати спілкування. Що означає вже РОЗВИТОК. Часто зовсім маленькі діти заспокоюються вже від одного маминого голосу. Я, до речі, коли дочка була маленька, практикувала, як я говорила, “голосову терапію” – коли ми їхали удвох в машині, наприклад, і вона починала плакати, я починала розміреним голосом говорити, що мама поруч, все добре, що ми їдемо, потім ми підемо, будемо робити те і те. І це працювало!

Дитина радіє, коли мама щось показує їй, приділяє час, дає приємні на дотик предмети в руки, показуючи, що з цим можна робити. Дитина вивчає предмет (нехай і “на зуб”), мама розповідає про нього, дитина поповнює пасивний словниковий запас, вчиться взаємодіяти з предметами. Розвиток? Розвиток.

Дитина радіє, коли від її дій є наслідки. Потягнув – дістав, постукав – сховав, покрутив – витягнув, це показує дитині сенс її дій і дає мотивацію для подальших старань.
Мозок розвивається у відповідь на “вхідні” сигнали. Тому важливо, щоб в оточенні малюка було на що звернути увагу, що пощупати/ помацати, і кому пояснити, що з усього цього для чого потрібно.

Цікаве, душевне спілкування – безцінне! Не тільки для знань, а й для відносин!

Одже,починати потрібно з першого дня, життя ,житини!!!